Keşfet

mfact-3d-yazici.png

3b Baskı Nedir?

3B baskı, dijital bir modelden fiziksel bir nesne oluşturmanızı sağlayan yenilikçi bir teknolojidir. Bu teknolojinin amacı ilk bakışta  daha hızlı ve daha ucuz bir prototip oluşturmak olsada bir çok sektörde 3D baskı çıktıları nihai ürün olarak kullanılmaktadır. Günümüzde 3D yazıcılar inanılmaz sonuçlar sunuyor ve hayal edebileceğiniz her şeyi üretmenize izin veriyor. Cad2Parts ile 3D baskı tekonolojisinin sonsuz olasılıklarını keşfedin. 3 Boyutlu baskıda ve yarattıkları şeyler ile birçok harika tasarımıcıyı ön plana çıkarıyoruz. 3D baskı ile düşük maliyetlerle özel prototip, hızlı prototip ve karmaşık modeller üretebilirsiniz.


Daha Fazla

3B Yazıcı Nasıl Çalışır?

3 Boyutlu yazıcılar filament veya 3D baskı malzemesini katman üstüne katman ekler. 3D yazıcıya birşey yazdırmak için önce bir bilgisayar destekli modelleme programından tasarlayabilceğiniz veya istediğiniz nesneyi taramak için bir 3D tarayıcıyı kullanabileceğiniz, oluşturmak istediğiniz nesnenin 3B modeline ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca diğer insanlar tarafından yapılmış ve yayınlanmış olan çevrimiçi sitelerden ücretsiz kolayca temin edebileceğiniz daha basit seçeneklerde mevcuttur.

Tasarım hazır olduğunda yapmanız gereken 3B modeli cihazın desteklediği bilgisiyar destekli yazılım ile  gcode formatına çevirmektir. Daha sonra Flash Bellek, Wi-Fi ve LAN aracılığı ile 3B yazıcıya aktarmaktır. Daha sonra cihazdan yazdır düğmesine basarak yazma işlemi başlatılır.

İleri düzey bir kullanıcı olduğunuzda, ayarlarla oynamak ve yazıcınızı değiştirmek, sizi daha da iyi, kaliteli baskı sonuçlarına yönlendirebilir.


Daha Fazla
mfact.png
silindir-yatak-3d-baski.jpg

Mühendislik

İddialı yeni tasarımlar oluşturur iken, 3 boyutlu baskılar, prototip denemelerinize, sorunları bulmaya ve kısa sürede çözümler bulmaya çalışın. Karmaşık yapılı ve zor geometrik yapılı tasarımınızı rahatlıkla mFACT ile yapabilirsiniz.


Daha Fazla